آنچه در این دوره خواهید آموخت

نیاز به انسان به لپ تاپ و کامپیوتر ها  در جهانی که تمامی امور اداری و تجاری با اینترنت و در دنیای مجازی انجام می شود بیش از پیش شده است.  در این بین نیاز با  آموزش تعمیرات لپ تاپ  و نگهداری سیستم ها یک حرفه تخصص مهم در جامعه محسوب می شود. این حرفه مهم را به صورت تخصصی و تحت نظر اساتید مجرب و با تجربه فرابگیرید.

 

 

 

معرفی دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ

 

آموزش تعمیرات لپ تاپ و رایانه یکی از کاربردی ترین و پولساز ترین دوره های بازار کاراست. این دوره آموزشی از آموزش الکترونیک کاربردی آغاز می شود و در طول دوره به آموزش مین بورد لپ تاپ، آموزش تعمیرات مانیتور لپ تاپ، آموزش تعمیرات رایتر لپ تاپ و همچنین آموزش تعمیرات آداپتور لپ تاپ و مابقی بخش ها ، بصورت کامل و تخصصی و کاربردی تشریح می شود.پس از دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و رایانه دانشجویان توانایی ورود به هر نوع بازار کاری را دارند و می توانند بطور کامل برندهای مختلف لپ تاپ را عیب یابی و تعمیر نمایند .این برند ها شامل اچ پی (hp)، ایسر (acer)، ایسوس   (asus) ، فوجیتسو (fujitsu) ، دل (Dell) ، مک بوک اپل (Mac book Apple) و ... .

 

در دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و رایانه  دو بخش سخت افزار و نرم افزار آموزش داده می شود . آموزش سخت افزار شامل آموزش مدارات الکترونیکی لپ تاپ،قطعات الکترونیکی لپ تاپ،نحوه تست قطعات آموزش نرم افزار شامل نصب کامل درایور های لپ تاپ و توانایی بازیابی اطلاعات هارد دیسک می باشد.

 

 

 

انواع برندها درتعمیرات لپتاپ 

 

بیشترین برندهای لپ تاپ که برای تعمیر به نمایندگی ها و تعمیرگاه ها فرستاده می شوند عبارت اند از سونی (SONY) ، توشیبا (TOSHIBA)، ایسر  (acer) و اسوس (asus) و اچ پی (HP ) است خوشبختانه ساختار هرکدام از این برند ها مشابه به یکدیگر می باشد و دانشجویان در کلاس های آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت کامل تعمیر این نوع لپ تاپ را فرا می گیرند.

تعمیرات لپ تاپ  و رایانه

تعمیرات لپ تاپ و  انواع بردهای الکترونیکی با  تجهیزاتی  و دیگر تجهیزات تعمیراتی و ابزارآلات لحیم کاری روز جهان جهت رفع مشکل انواع لپ تاپ ( نوت بوک ) به صورت تخصصی و ۱۰۰% تضمینی .

تعمیرات مادربورد لپ تاپ  ( مادربورد نوت بوک ) به صورت فوق تخصصی و ۱۰۰% تضمینی

تعویض انواع چیپ ( Northbridge , Southbridge , VGA ) ، رفع مشکلات  مدار SOUND  و مدار LAN ،  رفع مشکلات مدار  RTC و  مدار  CLOCK ، رفع مشکلات  مدار PWM و مدار تامین کننده ولتاژ CPU ،    رفع مشکلات  مدار POWERING ،  رفع  مشکلات مدار باک شارژر ، گرافیگ ، چیپ شمالی و چیپ جنوبی و همچنین جریان کشی 

تعمیرات فوق تخصصی انواع درایوهای نوری لپ تاپ DVD WRITER و رفع مشکلات  مکانیکی و الکترونیکی

تعمیرات باتری انواع لپ تاپ Laptop شامل تعویض سلول جهت رفع مشکل تخلیه سریع باتری و تعمیر برد جهت رفع مشکلاتی از قبیل عدم برقراری ارتباط با دستگاه و ..

باز کردن قفل ( Bios ) انواع لپ تاپ یا به اصطلاح برداشتن پسورد بایوس و همچنین بروز رسانی انواع بایوس لپ تاپ و نوت بوک و تعمیر و تعویض انواع مودم لپ تاپ

تعمیرات گرافیگ لپ تاپ و در صورت لزوم تعویض چیپ گرافیگ لپ تاپ  VGA

ارائه خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض  LCD و LED  انواع لپ تاپ و نوت بوک تعمیرات تخصصی انواع شارژر و آداپتور لپ تاپ

تعمیرات کیبورد و تعویض کیبورد انواع لپ تاپ و نوت بوک

تعمیر و تعویض وایرلس و بلوتوث انواع لپ تاپ

تعمیرات شکستگی لولا و قاب و همچنین تعویض قاب انواع لپ تاپ

تست کامل قطعات الکترونيکي و در صورت لزوم تعويض آنها شامل مقاومت ها، خازن ها، ديود ها، ترانزيستور ها، فت  ها و …

تست کامل هارد از لحاظ سلامت سيلندر و مکانيک هارد در تمامی لپ تاپ ها و نوت بوک ها

تست کامل LCD و LED جهت جلوگيری از سوختگی پيکسل ،ضعيف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات مختلف های ولتاژ و …

تست کامل فرکانس های مختلف و ولتاژگيری از کليه قطعات الکتريکی جهت اطمينان از تقسيم جريان صحيح و رفع اشکالات .

بروزرساني و باز کردن انواع پسورد بايوس و هارد در صورت امکان در کلیه برندهای لپ تاپ و نوت بوک

بررسی و کنترل کليه اجزای رايانه شامل: اتصالات ، فن ها ، درايوهای نوری، منبع تغذيه و کابلهای اتصال

کنترل ولتاژ کليه مدارهای الکترونيکی مادربورد ، کارت گرافيک ، مودم ، پاور و غيره

روغن کاری کليه فن ها به همراه شستشوی هيت سينگ (هیت سينک) پردازنده و کارت گرافيک

تخليه گردو غبار از کليه منافذ ورودی هوا به داخل لپ تاپ

انجام تنظيمات کليه نرم افزارهای موجود جهت هماهنگی بيشتر با اجزای دستگاه درلپ تاپ

انجام تنظيمات تخصصي جهت بهينه سازی و افزايش سرعت نرم افزارهای کاربردی در لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ در روشن نشدن دستگاه که به اصطلاح به آن No Power  می گویند

تعمیرات لپ تاپ در مواقعی که روشن می شود  ولی بوت نمی شود Power but no boot

تعمیرات لپ تاپ بخاطر ندادن تصویر از پورتهای مختلف و LCD لپ تاپ که معمولا مربوط گرافیک لپ تاپ می باشد .

تعمیرات نوت بوک و تعمیرات لپ تاپ در خاموش شدن ناگهانی  لپ تاپ در حین انجام کار Random power off

تعمیرات نوت بوک و تعمیرات لپ تاپ  بابت دمای بالای لپ تاپ تا حدی که باعث هنگ کردن نوت بوک می شود (Over Heat )

تعمیرات لپ تاپ و تعمیرات نوت بوک بابت رفع مشکلات باتری  ( Battery charging problem )

تعمیرات لپ تاپ  جهت  مشکلی همچون نداشتن خروجی صدا ( No Sound )

تعمیرات لپ تاپ  بدلیل مشکلاتی از قبیل تغذیه نادرست و خرابی مدار باکها

تعمیرات لپ تاپ به دلیل ریختن مایعات بر روی آن و یا سقوط لپ تاپ  به درون مایعات

تعمیرات لپ تاپ  به دلیل مشکلاتی همچون خرابی چیپ رگولاتور پاور( Bad power regulator chips )

تعمیرات نوت بوک به علت بروز مشکلاتی همچون عدم برقراری مادربورد با کلیه قطعات اینترنال و اکسترنال

تعمیرات لپ تاپ به دلیل عدم برقراری ارتباط یک USB و یا چندین USB لپ تاپ ( خرابی USBها )

تعمیرات لپ تاپ بابت مشکلاتی همچون کم نوری صفحه (LCD dimming) ، پرش ال سی دی لپ تاپ  ( LCD flickering ) ، شکستگی ال سی دی لپ تاپ (Broken Screen ) ، خطوطی عمود و افقی بر روی صفحه نمایشگر Vertical/Horizontal stripes  و …

تعمیرات لپ تاپ به دلیل خرابی Wifi / Modem / BT و …

تعمیرات لپ تاپ بدلیل خرابی اینورترها و بروز مشکلات در تصویر( Bad Inverter ) و …

تعمیرات لپ تاپ بابت بروز مشکلاتی در چیپ ها از قبیل قلع مردگی که اقدام به ریبال چیپ مورد نظر می نماییم و یا بروز مشکلاتی در تغذیه چیپ مورد نظر که اقدام به شناسایی مدار باک مورد نظر و تعویض قطعه معیوب می نماییم.

تعمیرات نوت بوک به دلیل بالا رفتن دمای چیپ در مادربورد لپ تاپ  ( Bad thermal chips ) و  …

تعمیرات لپ تاپ بابت مشکلاتی همچون خرابی سیلندر ، برد ، رفع بد سکتور و بازیابی اطلاعات از بین رفته در هارد لپ تاپ

تعمیرات باتری لپ تاپ ( عدم برقراری ارتباط با دستگاه ، تخلیه سریع و …  ) تعمیرات باطری لپ تاپ

تعمیر مادربورد (مین بورد) لپ تاپ و نوت بوک

تعمیر و تعویض ال ای دی و ال سی دی لپ تاپ و نوت بوک

تعمیر ، فروش و قیمت باطری (باتری) لپ تاپ

تعمیر ، فروش و قیمت شارژر (آداپتور) لپ تاپ

فروش و تعمیر کیبورد لپ تاپ و نوت بوک

فروش و تعویض قاب و لولای لپ تاپ و نوت بوک

تعمیرات گرافیک لپ تاپ – Laptop Graphic Repair

تعمیرات سیستم پاور لپ تاپ – Laptop Power System Repair

تعمیرات باتری لپ تاپ – Laptop Battery Repair

تعمیرات هارد لپ تاپ – Laptop Hard Disk Drive Repair

تعمیرات صفحه نمایش لپ تاپ – Laptop Display Repair

تعمیرات چیپ و راه انداز لپ تاپ – Laptop Chipset & Drive Repair

تعمیرات افزایش دمای لپ تاپ و قطعات – اصطلاحا داغ کردن – Laptop Over Heat Repair

دلایل اصلی خرابی مادربرد نوت بوک و بروز اختلال در کارکرد لپ تاپ

 

اختلال در ولتاژ چیپ رگولاتور Bad voltage regulator chip ، سوختگی یا خرابی خازن bad capacitor و مقاومت ها bad resistor ، خرابی آرایه بندی پایه چیپست گرافیک یا پل شمال و جنوبی bad BGA chip ، خرابی و سوختگی دایود ها bad diodes ، افزایش حرارت چیپ ها bad thermal chip .

 

تعمیرات لپ تاپ با مشکل No-Boot : منظور از No-Boot لپ تاپ اینست که لپ تاپ روشن می شود و ظاهرا حالت نرمال دارد اما شما هیچ تصویری را مشاهده نمی کنید. در این موارد با کنترل سیگنال خروجی گرافیک لپ تاپ به بررسی نتایج و تشخیص مشکل لپ تاپ پرداخته که در بیشتر موارد خرابی صفحه نمایش LCD یا LED ، خرابی اتصالات کابل فلت ، و یا چیپ گرافیک لپ تاپ مورد انتظار می باشد و پس از آن تعمیرات لپ تاپ شما را انجام خواهند داد.

تعمیرات مادربرد لپ تاپ No-Power : منظور از No-Power همان روشن نشدن محض لپ تاپ است که با بررسی کلیه علائم اظهار شده توسط مشتری و سپس با توجه به نوع دستگاه و شناخت عمده خرابی های لپ تاپ مورد نظر به بررسی و کارشناسی لپ تاپ پرداخته و با کنترل ولتاژ مدار مطابق شماتیک مادربرد لپ تاپ مربوطه ، کلیه مسیر ورودی برق لپ تاپ را چک کرده تا به بخش آسیب دیده برسند. این پروسه از تعمیرات لپ تاپ ممکن است زمان بیشتری را طلب کند و پس از رسیدن به بخش معیوب و آسیب دیده لپ تاپ کارشناسان با تهیه و تعمیر قطعات الکترونیکی مربوطه ، تعمیرات لپ تاپ شما را به نحو احسن انجام خواهند داد.

تعمیرات لپ تاپ بر اثر آسیب قطعات الکترونیکی مادربرد و یا سوختن آنها : قطعات الکترونیکی استفاده شده در  مادربورد و سایر بخش های لپ تاپ دارای توان مشخص و تعیین شده ای هستند که عمدتا در مواردی با آسیب هاییاز سمت جریان ورودی به لپ تاپ و یا شوک های الکترواستاتیک قطعات جانبی متصل شده به لپ تاپ ، دچار خسارات و آسیب های جزئی و یا کلی می شوند. کارسناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ به رایا با کنترل ظاهری و مسیریابی جریان ، قطعات آسیب دیده را جستجو و پس از تعویض و جایگذاری آنها ، تعمیرات لپ تاپ را انجام می دهند.

 

تعمیرات لپ تاپ با آسیب لحیم سردی و یا Cold Solder : لحیم سردی آسیبی است که بر اثر کارکردن لپ تاپ در شرایط گرمای مداوم و به دنبال آن انبساط و انقباض اتصالات لحیم بین قطعات از جمله چیپ ها آ کانکتور کابل ها و فلت ها پیش می آید. تعمیرات لپ تاپ هایی که دچار این خرابی شده اند بدینگونه است که معمولا قطعه جدا شونده از روی  مادربورد لپ تاپ توسط تجهیزات تخصصی تعمیرات لپ تاپ از جمله Heater , IR , BGA Machine و یا سشوار صنعتی جدا شده و پس از احیای اتصالات مجددا در جای خود گذاشته می شود.

 

آب خوردگی و ریختن مایعات به درون لپ تاپ : ریختن مایعات بر روی لپ تاپ از جمله خطرناکترین آسیبب های وارده به لپ تاپ و یا سایر لوازم الکترونیکی می باشد که بسته به میزان مایعات و مقدار نفوذ در عمق قطعات الکترونیکی می تواند خرابی های زیادی را به بار آورد. تعمیرات لپ تاپ هایی که دچار این حادثه شده اند معمولا زمان زیادی را می طلبد که در ابتدای کار شستشوی  مادربورد و قطعات برای از بین بردن رسوبات و مایعات بجای مانده در اتصالات جهت جلوگیری از اتصال کوتاه در دستور کار کارشناسان قرار می گیرد و پس از آن با کنترل ولتاژ قطعات آسیب دیده تشخیص و تعمیرات لپ تاپ انجام می شود.

به هنگام نشت و ریزش هرگونه مایعات به داخل لپ تاپ و یا پرتاب لپ تاپ به درون آب و یا مایعات به هیچ وجه اقدام به روشن نمودن لپ تاپ ننمائید و فورا آن را به مراکز تخصصی و معتبر تعمیرات لپ تاپ بفرستید.

توجه : اقدامات لازم در زمان ریختن آب و مایعات بر روی لپ تاپ و یا افتادن لپ تاپ به درون آب و مایعات

 

میتوانید ناجی لپ تاپ خود باشید اگر در کوتاهترین زمان ممکن جریان برق آداپتور لپ تاپ را قطع کنید ( فیش آداپتور را جدا کنید ) و بلافاصله باطری لپ تاپ را از لپ تاپ جدا کنید. پس از اینکه این دو کار حیاتی را انجام دادید بدون هیچگونه کنجکاوی جهت آزمایش سالم بودن لپ تاپ آن را به مراکز تخصصی ارجاع دهید تا بصورت اصولی اقدام به کنترل آب رفتگی به داخل لپ تاپ و رفع مشکلات احتمالی پیش آمده کنند. همواره به یاد داشته باشید که کوچکترین رطوبت ممکن که توسط چشم نیز قابل رویت نیست می تواند موجب اتصالی هزاران قطعه الکترونیکی موجود بر روی قسمت های الکترونیکی لپ تاپ شود و اتفاقاتی از جمله از بین رفتن اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک ، سوختن یک یا چند قطعه لپ تاپ و حتی سوختن  مادربورد لپ تاپ که تعمیر و یا تعویض آن هزینه های نسبتا سنگینی را ممکن است به شما متحمل کتد.

 

آموزش الکترونیک لپ تاپ

اولین گام برای شروع کار تعمیر لپ تاپ این است که قطعات الکترونیکی روی مین برد لپ تاپ را بشناسیم. آموزش قطعات SMD الکترونیک و اینکه چطور این قطعات را تشخیص دهیم و بتوانیم تست کنیم. تمامی قطعاتی که در مدار یک لپ تاپ قرار دارد در این بخش توضیح داده میشود.

سخت افزار:

 • درایورهای نوری لپ تاپ
 • تعمیر درایورهای نوری: تعمیر Blueray ، CD ROM ، DVD ، DVD-RW و تعمیر درایورهای نوری مکشی
 • تعویض درایورهای نوری: Blueray ، مکشی، CD-ROM، DVD، DVD-RW
 • باتری لپ تاپ
 • تعویض انواع باتری لپ تاپ
 • تست سلامت باتری لپ تاپ و طول عمر باتری
 • مادربرد لپ تاپ
 • تعمیر مادربرد لپ تاپ شامل

 

 • ریبال کردن چیپ های لپ تاپ(رفع قلع مردگی)
 • تعویض چیپ شمالی لپ تاپ North bridge
 • تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ VGA
 • تعویض چیپ جنوبی لپ تاپ South bridge
 • تعویض کنترل های ورودی و خروجی لپ تاپ IC و IO
 • تعویض کارت شبکه لپ تاپ Lan
 • تعویض ماسفت مادربرد لپ تاپ Mosfet
 • تعویض کارت صدا لپ تاپ Sound
 • تعویض آی سی تغذیه لپ تاپ PWM IC
 • تعویض خازن های لپ تاپ، مقاومت ها، دیودها و …
 • تعویض پورت ها یUSB لپ تاپ
 • تعمیر باتری بایاس مادربرد لپ تاپ
 • آموزش تعمیرات سخت افزار
 • LED لپ تاپ
 • رفع پیکسل LED لپ تاپ
 • تعویض LCD لپ تاپ
 • تعمیرات LED و LCD سوختگی لپ تاپ
 • تعمیرات کم نوری صفحه لپ تاپ
 • تعمیرات پرش LCD و LED لپ تاپ
 • قاب لپ تاپ
 • تعمیرات شکستگی لولای لپ تاپ
 • تعویض و ترمیم قاب لپ تاپ
 • هارد لپ تاپ
 • تعمیر برد و سیلندر هارد لپ تاپ
 • رفع بدسکتورهای هارد لپ تاپ
 •  سخت افزار لپ تاپ
 • تعویض و تعمیر کیبرد لپ تاپ
 • تعمیر و تعویض بلوتوث لپ تاپ
 • تعمیر و تعویض وایرلس لپ تاپ
 • تعمیرو تعویض فن و خنک کننده های لپ تاپ
 • نرم افزار
 • نصب درایورهای لپ تاپ
 • انجام تنظیمات نرم افزارهای نصب شده بر روی لپ تاپ جهت بهینه سازی سرعت لپ تاپ
 • بازیابی اطلاعات هارد دیسک
 • نصب انواع نرم افزارهای عمومی و تخصصی
 • تعمیرات تخصصی هارد
 • آموزش تعمیرات و ایرادیابی چیپ گرافیک
 • آموزش ایرادیابی CPU و خطاهای مرتبط با آن
 • ایراد یابی مدار تغزیه سی پی یو
 • آموزش گام به گام ولتاژگیری لب تاپ و نوت بوک
 • نحوه ی ولتاژگیری مادربرد
 • ولتاژگیری مدارشارژ
 • آموزش ولتاژگیری مدار تغزیه سی پی یو
 • ولتاژگیری مدار سوئیچینگ
 • ولتاژگیری مدارهای تغزیه چیپ ها
 • آموزش ولتاژگیری مدار وی کور
 • ولتاژگیری مدرا تغزیه آداپتور
 • ولتاژگیری و ایرادیابی با استفاده از مولتی مترهای دیجیتال و تستر اس ام دی
 • آموزش پسورد بایوس لپ تاپ و نوت بوک
 • پروگرام کردن بایوس با استفاده از دستگاه تخصصی پروگرامر
 • آموزش تعویض چیپ با استفاده از دستگاه تعویض چیپ حرفه
 • نحوه نعویض چیپ با استفاده از دستگاه نیمه حرفه ای
 • تعمیرا ت و ایرادیابی انواع سوکت ها و پورت های لپ تابی
 • آموزش انواع شماتیک هارد و نحوه ذخیره بازیابی آن
 • آموزش تعمیرات تخصصی لب تاپ و نوت بوک
 • آموزش تعمیرات پاورجک و آشنایی با روش تعویض آن
 • آموزش آشنایی با روش تعویض سوکت شارژ
 • آشنایی با روش تست آیسی شارژ
 • آشنایی مدار PWM و روش تست و ایرادیابی این مدار
 • آموزش آشنایی با بلوک دیاگرام کامل مدار شارژ
 • آموزش تعمیرات کیبورد و آشنایی و رفع مشکلات خرابی های آن
 • آشناییی با تعمیرات تاچ پد و خرابیهای آن
 • آشنایی با خرابی های بلوتوث و روش تعوضی آن
 • آموزش تعمیرات CAMERA و روش ایرادیابی و تعویض آن
 • آموزش تعمیرات LAN و روش ایرادیابی و تعویض آن
 • آموزش آشنایی با خرابی های باتری بایوس و روش حل مشکل
 • آموزش تعمیرات IC SOUND و روش ایرادیابی و رفع خرابی آن
 • آشنایی با خرابی های رایج ای سی صدا
 • تعمیرات اسپیکر و روش تست آن
 • آموزش تعمیرات کابل فلت مانیتور و روش تعویض آن
 • تعمیرات برد فلت مانیتور و روش ایرادیابی آن
 • آموزش تعمیرات و رفع خرابی های رایج مانیتور
 • آموزش تعمیرات برد HIGH VOLTAE در مانیتور و روش ایرادیابی آن
 • تعمیرات قاب مانیتور و روش تعویض آن
 • تعمیرات و ایرادیابی INVERTER در مانیتور لپ تاب
 • آموزش تعمیرات و ایرادیابی دستگاه هایی که اتصال کوتاه دارند
 • ایردایابی دستگاه هایی که خاموش می شوند
 • ایراد یابی دستگاه هایی که پیغام Blue screen  می دهند
 • ایرادیابی دستگاه های که سوییچ شده اما شارژ نمی شوند
 • تعمیرات وایرادیابی دستگاه هایی که تعداد مشخص بوق میزنند و تصویر ندارند
 • ایرادیابی انواع IC ها و چیپ هی لپ تاپی
 • تعمیرات و عیب یابی در خطاهای عدم شناسایی
 • نحوه باز و بسته کردن لب تاپ
 • آشنائی با بخشهای مختلف لب تاپ
 • آشنائی با برد لب تاپ
 • آشنائی با بلوک دیاگرام لب تاپ
 • تعمیر و رفع عیوب مختلف لب تاپ
 • عدم شارژ
 • خود شارژی
 • روشن نشدن لب تاپ
 • Low battery
 • عیوب مربوط به DVDROM
 • تعویض DVDROM
 • هارد و مشکلات مربوط به هارد
 • Blue Page
 • آشنائی با مدار RTC و نحوه عملکرد آن
 • Watch Dog
 • Back up Battery
 • آشنائی با سیگنالهای مختلف
 • فرمان بوت Boot
 • وکلیه مباحث مربوط به تعمیرات
 • شرح تعمیرات (Power و آداپتور لپ تاپ)
 • مدار محافظ که به صورت 1 یا 2 یا 3 ماسفت
 • مدار شارژ لپ تاپ
 • مدار دیتا باطری لپ تاپ
 • مدار دیتای آداپتور لپ تاب های Dell
 • خرابی مدار شارژ و علت شارژ نشدن باطری لپ تاپ
 •  مدار پاور 3.3 ولت و 5 ولت
 •  

آموزش مدارهای تغذیه لپ تاپ شامل:

 • مدار Cor
 • مدار Ram
 • مدار پل جنوبی یا RCH
 • مدار پل شمالی یا MCH
 • مدار GFX و FDI در COR
 • مدار VDDQ

 

آموزش تعمیر لپ تاپ Laptop، آموزش تعمیر نوت بوک

دوره تعمیرات نوت بوک شامل آموزش تعمیر نوت بوک اپل Apple Laptop Repair Training, آموزش تعمیر محصولات اپل, آموزش تعمیر نوت بوک دل Dell, آموزش تعمیر نوت بوک سونی SONY VAIO,  آموزش تعمیرات نوت بوک توشیبا TOSHIBA Laptop, آموزش تعمیر لپ تاپ ایسر Acer Laptop Repair Training, آموزش تعمیرات برد نوت بوک, آموزش تعمیر نوت بوک اسوس ASUS, آموزش تعمیر نوت بوک اچ پی و آموزش ریبال چیپ گرافیک، تعمیر باتری، شارژر، تعویض ال سی دی و روش تعویض قطعات آنها میباشد.

 

آموزش تعمیر مین برد کامپیوتر MainBoard

در این کلاس آموزش تعمیر مادربرد گيگابايت Gigabyte Motherboard Repair Training, آموزش تعمیر مادربرد اسوس ASUS Motherboard, آموزش تعمیر مین بورد ايلايت Elite Group ECS, آموزش تعمیر مادربرد MSI, آموزش تعمیرات مادربرد ازراك, آموزش تعمیر مادربرد سويو SOYO, همچنین مین برد فاكسكان Foxconn, سوپرميكرو SuperMicro, آلباترون Albatron و آموزش تعمیر مادربرد اينتل برای تمرین یادگیری موجود میباشد.

 

آموزش تعمیر هارد و آموزش بازیابی اطلاعات Hard Disk

 

آموزش تعمیر هارد دیسکنمونه هارد دیسک جهت آموزش در کارگاه شامل آموزش تعمیر هارد وسترن دیجیتال Western HDD, آموزش تعمیر هارد سيگيت Seagate HDD Repair Training, آموزش تعمیر هارد مكستور Maxtor, آموزش تعمیر هارد سامسونگ Samsung, هاردهای اکسترنال و هاردهای اینترنال, آموزش بازیابی اطلاعات هارد, آموزش ریکاوری اطلاعات و آموزش تعمیر هارد SSD است.

 

 

آموزش تعمیر مانیتور Monitor

بطور معمول آموزش تعمیرات مانيتور الجی LG, آموزش تعمیر مانيتور سامسونگ SAMSUNG, آموزش تعمیر مانيتور سونی SONY Monitor Repair Training, آموزش تعمیر مانیتور اچ پی, هانسول Hansol و آموزش تعمیرات مانیتور سی آر تی در کلاس توضیح داده میشود.

 

آموزش تعمیرات برد پرینتر

 

آموزش تعمیر برد پرینتر های تک کاره, آموزش تعمیر بورد پرینترهای سه کاره, آموزش تعمیرات برد پرینتر چند کاره, آموزش تعمیر برد پرینتر اچ پی HP board Printer Repair Training و آموزش تعمیر برد چاپگر اپسون برای تشریح موجود میباشد.

 

آموزش تعمیر پاور و منبع تغذیه سوچینگ

 

آموزش تعمیر پاور گرین Green Supply Repair Training | آموزش تعمیر پاور اس سی بل ACBEL Supply Repair | آموزش تعمیر پاور سرور | آموزش تعمیر پاور پاسکال Pascal | آموزش تعمیر پاور ردمكسRedmax | آموزش تعمیرات پاور تراست | آموزش تعمیر پاور فراسو Farassoo | آموزش تعمیر پاور تونب | آموزش تعمیر پاور او سی زد OCZ Supply Repair Training | آموزش تعمیر پاور پرفکت Perfect Supply Repair Training | اموزش تعمیر منبع تغذیه سرور | آموزش تعمیرات منبع تغذیه سوئیچینگ.

 

آموزش تعمیر مودم

آموزش تعمیر مودم زایکسل ZyXEL | آموزش تعمیر دلينك Dlink | آموزش تعمیر تی پی لینک TPLINK | آموزش تعمیر سيسكو CISCO Network | آموزش تعمیر لينكسيس Linksys | آموزش تعمیر هاب | آموزش تعمیر مودم مبین نت | آموزش تعمیر مودم ای دی اس ال | آموزش تعمیرات روتر | اموزش تعمیر وایمکس ایرانسل | اموزش تعمیر همراه اول.

 

آموزش تعمیر فلش مموری ، تعمیر مموری کارت و حافظه ، آموزش بازیابی اطلاعات فلش مموری

 

آموزش تعمیر میکرو مموری کارت | آموزش تعمیر SD | آموزش تعمیر Mini SD | آموزش تعمیر مموری استیک پرو | آموزش تعمیر MMC | آموزش تعمیرات فلش مموری ترنسند | آموزش تعمیر فلش مموری کینگستون Kingston | آموزش تعمیرات کول دیسک | آموزش تعمیرات کول دیسک سلیکون پاور | آموزش تعمیر فلش مموری ایمیشن Imation Flash Memory | آموزش بازیابی اطلاعات فلش مموری | آموزش تعمیر رم موبایل و برگرداندن اطلاعات فلش مموری است.

 

 

آموزش تعمیر کارت گرافیک | تعمیر کارت صدا | کارت ویدئویی TV , VGA , SOUNDتعمیر کامپیوتر

 

آموزش تعمیر كارت گرافيك گيگابايت GigaByte VGA Repair training | آموزش تعمیرات كارت گرافيك ایسوز ASUS VGA Repair training | آموزش تعمیر گرافیک ايكس اف ايكس XFX VGA | آموزش تعمیر كارت گرافیک ام اس آي MSI VGA Repair training | آموزش تعمیر کارت گرافیک ایلایت | آموزش تعمیر كارت صدا زولتريكس Zoltrix | آموزش تعمیر كارت صدا كريتيو | آموزش تعمیر گیرنده دیجیتال | اموزش كارت تی وی اسنازی Snazzi | آموزش تعمیر كارت تیوی گيگابايت Gigabyte | آموزش تعمیر کارت رسیور | تعمیر كارت ویدئویی پيناكل Pinnacle | آموزش تعمیر كارت ويدئويی اسنازی.

 

آموزش باز و بسته کردن صحیح لپ تاپ به روش کارخانه

در این مبحث دانشجویان با انواع لپ تاپ های موجود در بازار آشنا میشوند. آموزش تعمیر لپ تاپ سونی، آموزش تعمیر لپ تاپ مک بوک، آموزش تعمیر لپ تاپ اچ پی، آموزش تعمیر لپ تاپ توشیبا، آموزش تعمیر لپ تاپ ایسر و آموزش تعمیر لپ تاپ لنووا مستلزم سرویس اولیه و باز و بسته کردن صحیح این دستگاهها میباشد. در روشهای باز و بسته کردن قطعات اصلی شامل درآوردن صحیح مین برد، تعویض کیبورد، تعویض هارد دیسک، تعویض رم، پردازنده، تعویض ال سی دی و ارتقاء هر یک تعلیم داده میشود. آموزش باز کردن لپ تاپ اپل از موارد مهم در این بخش محسوب میشود.

 

موارد اصلی در آموزش تعمیر لپ تاپ ویژه خدمات کامپیوتری ها

 

در آموزش تعمیر لپ تاپ لازم است که پیش بینی هایی برای مشتری در نظر داریم. بطور مثال ارتقاء سیستم و یا سرویس کاری فن ها و بهبود کارایی لپ تاپ از موارد این بخش میباشد. کارآموزان در جلسات این مباحث بیشتر روی جنرال سرویس لپ تاپ و ارتقاء سیستم آن کار میکنند. موارد بیشتر برای مراکز و خدمات کامپیوتری ها و مغازه های تعمیر لپ تاپ در زیر آورده شده است:

 

آموزش تعویض هارد لپ تاپ یا تبدیل هارد معمولی به هارد SSD و آموزش تعمیر هارد دیسک و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ

شناخت مدلهای مختلف پردازنده لپ تاپ و روشهای ارتقاء آن در نوت بوک های مختلف

آموزش تعویض درایو و روش تعویض اپتیک و یا ارتقاء دی وی دی رایتر به بلوری دیسک

آموزش ارتقاء رم RAM و اضافه کردن آن روی مین برد لپ تاپ با توجه به BUS آن

شناخت مدار آداپتور لپ تاپ و تعویض کابل آن

طریقه تعویض صحیح تاچ Touch لپ تاپ های جدید

آموزش باز کردن قفل (BIOS) انواع نوت بوک و برداشتن پسورد لپ تاپ

طریقه خرید قطعات لپ تاپ و آشنایی با واردکنندگان و مراکز خرید جهت ساپورت

 



ثبت‌نام در کلاس آفلاین

ارائه شده توسط پارسه
١٠٠٠٠٠ ساعت٥٥٠,٠٠٠تومان

سرفصل دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و رایانه


 • آشنایی اولیه
 • ولناژ وجریان
 • مقاومت رنگی
 • مقاومتsmd
 • مقاومت حرارتی 1
 • مقاومت حرارتی 2
 • خازن
 • سلف
 • دیود
 • ترانزیستور3پایه
 • ترانزیستور3پایه بخش 2
 • ترانزیستور8پایه
 • کریستال
 • آی سی
 • بلوک دیاگرام
 • مدار pwm
 • ولتاژگیری مدارpwm
 • ولتاژگیری مدارRTC
 • دیباگر بخش 1
 • دیباگر بخش 2
 • دیباگر بخش 3
 • تعویض قطعات بخش 1
 • تعویض قطعات بخش 2
 • تعویض قطعات بخش 3
 • تعویض قطعات بخش 4
 • پاور و شارژر
 • ODD
 • بازو بست لپ تاپ
 • پروگرامر بخش 1
 • پروگرامر بخش 2
 • مدارات لپ تاپ
  بالای صفحه